Deprecated: Korzystanie z jetpack_check_mobile uznawane jest za przestarzałe od wersji jetpack-8.3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. in /home/platne/serwer105986/public_html/tomaszczyktomasz.pl/wp-includes/functions.php on line 5766
Rozstania nadszedł już czas - Tomasz Tomaszczyk
Wpis

Publikacja

Najbardziej martwimy się sytuacją kiedy to z nami ktoś chce się rozstać. Jednakże podobnie kłopotliwa jest sytuacja kiedy to my znaleźliśmy nową miłość i chcemy się jak najszybciej uwolnić;-).

Zapominamy , że faktycznie jesteśmy częścią firmy, a pracodawca związał się z nami nie ze względu na naszą cudowną osobowość, ale dla tego, że wnosimy istotny wkład do działania firmy i zastąpienie nas nie jest proste. A tu minęło nam trzy lata stażu pracy i mamy trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Dodatkowo okazja pojawiła się na początku miesiąca, więc ponieważ okres wypowiedzenia kończy się z ostatnim dniem ostatniego miesiąca, to muszą czekać na nas niemal cztery… I nie chcą, bo w nowy miejscu potrzebni jesteśmy już, natychmiast!

I co tu robić? Jeśli po prostu uciekniemy, pracodawca może wręczyć nam dyscyplinarkę, za porzucenie pracy. Jeśli napiszemy, że rezygnujemy natychmiast – będzie to skuteczne ale pracodawca może nas pozwać o odszkodowanie w wysokości naszego wynagrodzenia za okres wypowiedzenia.

I tak źle, i tak nie dobrze. Więc pozostaje jak zawsze droga białego człowieka – czyli dogadać się. Obiecujemy, że przeszkolimy szybko kogoś na nasze miejsce ale niech skrócą okres wypowiedzenia do miesiąca. Albo jeszcze lepiej niech zwolnią nas z obowiązku świadczenia pracy.

Pracodawca bowiem wie, że z niewolnika nie ma pracownika. I na samą wieść, że chcemy odchodzić zaczyna się w nim rodzic paranoja, czy na do widzenia czegoś nie odwiniemy…

 

0 0 votes
Article Rating
Tomasz Tomaszczyk

Tomasz Tomaszczyk

Specjalista prawa pracy
i prawa rodzinnego

Powiadom znajomych

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Endrju
Endrju
7 lat temu

Jest jeszcze taki sposób: idziemy do pracodawcy i mówimy mu, że go kochamy nad życie, a firma to dla nas jak druga rodzina, jednak właśnie mamy na stole tak atrakcyjną ofertę że po prostu ze łzami w oczach będziemy musieli się rozstać. No i szybciutko dostajemy podwyżkę od naszego pracodawcy. Bo psychologicznie to my zwaliliśmy teraz na niego odpowiedzialność za ewentualną decyzję o wypuszczeniu nas z rąk.

Zaleta takiego rozwiązania: podwyżka pensji
Wada: Wkurzony szef (nikt nie lubi ulegać naciskom), co może mieć fatalne skutki w przyszłości.

kjonca
kjonca
7 lat temu

„Pracodawca bowiem wie, że z niewolnika nie ma pracownika.”
To zdecydowanie nie zawsze jest prawda.
Należałoby napicać, że 'rozsądny pracodawca’

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x