Deprecated: Korzystanie z jetpack_check_mobile uznawane jest za przestarzałe od wersji jetpack-8.3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. in /home/platne/serwer105986/public_html/tomaszczyktomasz.pl/wp-includes/functions.php on line 5766
Zmiana czasu a zwolnienie z pracy - Tomasz Tomaszczyk
Wpis

Publikacja

W czasie I Wojny Światowej ktoś w Niemczech wpadł na pomysł, że jak na jesieni i na wiosnę przesunie się zegarki o godzinę, to zaoszczędzi się odrobinę na oświetleniu fabryk zbrojeniowych. Kosztów dekoncentracji wszystkich, wynikających wynikających z fundowania zmiany strefy czasowej, bez ruszania się z miejsca, nikt nie policzył.

Wojna się skończyła, kolejna zresztą też, fabryki i tak w całości oświetlane są świtałem sztucznym (choć głównie w Chinach, gdzie przeniesiono większość produkcji), a my dalej się męczymy dwa razy do roku z manipulowaniem zegarkami.

Badaczom wyszło, że po każdej zmianie czasu rośnie lawinowo liczba zawałów. Gracze giełdowi podobno dokonują więcej nieprzemyślanych decyzji.

I teraz gdzieś w tv usłyszałem, że po każdej zmianie czasu rośnie liczba zwolnień z pracy, bo pracownicy w okresie dostosowywania się do nowej strefy czasowej mają większą tendencję do popełnienia błędów , a pracodawcy robią się mniej wyrozumiali.

To może najwyższy czas dać sobie spokój z tym „zmienianiem czasu”? Rządzący znajdą jakiś inny sposób aby pokazywać nam, że mogą dowolnie kształtować rzeczywistość.

0 0 votes
Article Rating
Tomasz Tomaszczyk

Tomasz Tomaszczyk

Specjalista prawa pracy
i prawa rodzinnego

Powiadom znajomych

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x